PRZYCZYNY OTYŁOŚCI

 

Po Amerykańskim Stowarzyszeniu Lekarskim, które w uznało otyłość za chorobę, za ciosem powinni pójść inni. Zapewne niedługo usłyszymy że, czytanie to również choroba bo powoduje zmęczenie wzroku, a od tego momentu, pozostanie tylko dodanie do listy chorób, lenistwa..

Otyłość może wywoływać choroby i mogą istnieć choroby, które ułatwiają otyłość, ale sama otyłość – nie jest chorobą.

Otyłość jest również wynikiem.

To także przyczyna, ale najpierw jest wynik. Jemy zdecydowanie za dużo, niezdrowo i ciało zamienia to co spożywamy w tłuszcz. Tak to działa. Nazywanie procesu jedzenia „chorym” to fundamentalny błąd.

Oczywiście, są osoby które mają wolniejszy metabolizm, mają problemy z tarczycą, mogą to być choroby, objawy chorób lub skutki chorób, ale WSZYSCY ludzie przybierają na wadze między innymi przez nadmierne jedzenie, i to jest fakt. To nie jest choroba.

To prawda, otyłość jest ogromnym problemem, ale z drugiej strony, tłuszcz nie jest tajemnicą. Nie można go „złapać” drogą kropelkową, od pasożytów, nie możesz się nim zarazić i nie rodzisz się otyły.

Nie dyskryminuję poważnych czynników, które utrudniają niektórym osobom utrzymanie wagi na odpowiednim poziomie. Wiele razy słyszałem o tym że może to ma związek z genami

Czy ludzkość w XIX i na początku XX wieku miała epidemię otyłości? Wiesz, czego jeszcze nie mieli? Fast foodów, ogromnej ilości cukru i soli w każdym posiłku, słodzonych napojów gazowanych. Do sklepu chodzili piechotą, spędzali w ruchu 2-3 godziny dziennie, i przede wszystkim, nie przejadali się. Zbieg okoliczności? Nie sądzę ..

Czy moje geny, powstrzymuja mnie od tego, żebym przeszedł się do sklepu który jest 2-3 ulice od domu, a nie wsiadał do auta? Czy moje geny każą mi wstawać w nocy i podjadać ciastka, chipsy czy pić coś gazowanego? 

To nie geny to mój zły wybór .

Zrobiono krzywdę osobom z nadwagą i otyłością, zamieniając wszystko w problem „kliniczny” lub „chorobę” wymagającą operacji i leczenia.

 

 

Mamy kontrolę nad naszą otyłością. Wiem, że nie jest to popularna rzecz, ale popularne rzeczy rzadko kiedy warto mówić, a ja przywykłem do bycia bezpośrednim. Wszystko zależy od Nas samych, zamiast użalać się nad sobą, weź się do pracy, skontaktuj się ze mną, umówmy się na konsultację, to naprawdę nic nie boli. Jedyne ryzyko jakie poniesiesz, to tylko a może i aż to że będziesz zdrowy, będziesz miał normalną masę ciała i będziesz szczęśliwy.